Kuldrula 2014

kuldrula-2014

Kuldrula 2014

24.07.14.
Fotod: Gert Nõgu TURB; ETSL

Kuldrula Eesti Meistrivõistlused rula, BMX, uisu ja tõukeratta sõidus toimusid seekord juubelit tähistavat kümnendat korda. Võistlust organiseeris MTÜ Eesti Tänavaspordiliit ja head melu oli lubatud nii pargis kui ööklubides. Erinevalt teistest Eesti võistlustest sai lõppenud Kuldrula 2014 event aga internetis tagantjärele päris teravalt hate`i. Mis toimus?

Kes selle ürituse nii perse keeras?

Põhiline mats Kuldrula nautimise puhul on juba mitmendat aastat peksupealinnast orgunnitud turvameeste pidev tiirlemine ümber pargi, ümber peosaali ja ümber sinu ja su sõbra. Normaalne turvalisuse tagamine on ürituselt oodatav aga selline korraldatud turvameeste hord on suur küsimärk Kuldrula võistluse juures? Ärevamad kutid saab kontrolli alla ka ühe-kahe turvamehega ja eriti päevase võistluse ajal (klubide turvamine omaette teema).

Ma vabandan kõikide sõitjate ees, et see üritus just sellisena toimus. Mul on väga häbi, et OnWheels oli selle kõigega seotud. Tulevikus OnWheels Eesti TänavaPorno Liiduga koostööd ei tee. Ma lõpetan!

Mis täpselt BMXeritel närvidele käis? Dunno, me ei tea? Ajakavaga möödapanek, sõitude hilinemised, sitt kohtunikesüsteem. Osalejatele kõik negatiivsed punktid ja kahjuks see aasta kõik nii hästi võistlusel ei sujunud. Peakorraldaja Hannes arvab sellest Facebooki järelkajast, et OnWheels nägi enda jaoks head turundusvõimalust, kasutada ära hindamissüsteemi erroritest tuleneva sõitjate pahameele ajakava viivituste pärast ning seda hakata võimendama.

“Sõitjatelt sõitjatele”. Raske on seda üldse kuidagi kommenteerida kui ma olen selle üritusega viimased kaks aastat miinuses olnud, siis ei olnud mul väga motivatsiooni võtta endale riske, et see ka tänavu korduks. Rasmus pidi olema korraldustiimis, aga otsustas niimoodi käituda hoopis.

Interneti kriitik olla on kerge ja kuna võistluse korraldamine nõuab kõvasti sebimist siis sooviks korraldustiimile saata tänu tehtud töö eest ja tuua siia lõppu ära haterite haterid. Tsekk the gallery!