King Of Tallinn 2015

kot-2015

King Of Tallinn 2015

09.07.15.
Küsib: Kataloog
Vastab/Foto: Lauri Mei

King Of Tallinn, ehk KOT, sai alguse 2006. aastal. Siiani on tee-seda-trikki-ja-teeni-niipalju-punkte-võistlus toimunud mitmeid aastaid, küll mitte järjepidavalt. Viimati sai nädalavahetuse jooksul punkte teenida 2011. aastal ning peale 4 aastast vaikust plaanib üritust korraldada Tallinna kohalik rulataja Lauri Mei. Uurisime tema käest, mis seekord täpsemalt kavas on.

Kirjelda lühidalt selle võistluse formaati

Tegemist on kuni viieliikmeliste tiimidevahelise aaretejahi tüüpi võistlusega, kus aareteks on kõiksugused ette antud rulatrikid ning ka “varia” kategooriasse langevad hullumeelsused. Taotlen sellega sündsusest lahtiütlemist ja fakk-the-sistem suhtumist. Vaatame, kas jõuab Delfi rubriikidesse ka.

Seda võistlust on varemgi korraldatud Tallinnas. Mis seekord teistmoodi on?

Klassikaliseks ütluseks on “If it ain’t broke, don’t fix it”. Ma ikkagi modifitseerisin tavapärast formaati, kus sõitjatele anti kätte lõplik köidetud nimekiri kõigest, mida teha vaja ning viisin asja “pilvekesse” kasutades tehnoloogiat, mis meile kõigile saadaval on. Sisuliselt tähendab see seda, et ülesanded ilmuvad mobiilsetes seadmetes läbi interneti. Meeskonnad saavad väljakutsed kätte läbi Instagrami jälgides kasutajat @kingoftallinn. Olgu need siis, kas ajada mõni turvamees endast välja või leida üles Eesti pandavaima MILF-i poeg (boonuspunkti MILF-i enda leidmise eest). Suhteliselt parimad ideed tekivad viimasel hetkel, mis on selle formaadi puhul väga teostatav.

Kas osaleda saavad kõik, kellel süda ihkab? On mingi osalustasu ka?

Sul on õigus! Tõepoolest saavad osaleda kõik, kes ennast rulatajateks peavad ja sõita oskavad. Väljakutsed on avalikud ja ilmuvad instagramis @kingoftallinn kasutaja all alates 16. juuli kell 13:00. Osalemistasu on 4.20€ sõitja kohta ja registreerimiseks saata direct message või kuskil pildi all kommenteerides soovist märku anda (iga tiim peab omale konto tegema – toim.). Osalemistasude abil sai esikohale norm auhind välja pandud.

Kuna siiani on kõik KOT-id (heh) väga DIY-d olnud, siis osad tiimid (köhh APL) on kasutanud erinevaid viise, kuidas üle lasta ja punkte teenida. Kas seegi kord toimub üritus suht vabas formaadis või on kohtunikud karmimad?

Kas sul oli just reaalselt giggle kottide peale v? Ütleme nii, et leidlikud inimesed jõuavad nagunii elus kaugemale, kui teised. Jätan kindlasti endale õiguse mitte lugeda mõni ülesanne sooritatuks. Teistel tiimidel on väga lihtne mõnele kahtlasemale sooritusele “umbusaldust” avaldada mainides @kingoftallinn selle katse kommentaaris. Ma ei oskaks asja lollikindlamaks ja lõbusamaks teha. Kindlasti ei lase ma tainastel nurki ümaraks viilida, sest point on ikkagi Eesti rulatajaid proovile panna ja näha asju, mida varem nähtud pole.

Kuidas saan ma pealtvaatajana kaasa elada võistlusele?

Kogu asi toimub Instagramis ja on jälgitav reaalselt kõigi poolt, kes löövad otsingusse sisse #kingoftallinn ning mis kõige parem, et asi on ka kohene. See võib olla kõige kõvem ja funnim võistluse formaat, mis üldse loodud on! See võistlus elab selle pealt, et sa jälitaksid @kingoftallinn kasutajat. Tänud lugemise eest ja cheers!

Lõpetuseks: Kuidas sa vastasid mu küsimustele?

Sent from my iPad

King Of Tallinn 2015 toimub 16. – 19. juulini.