Faking kõrvaklapid!

faking-korvaklapid

Faking kõrvaklapid!

05.03.14.
Tekst: Antti Sinitsyn

Jõudes oma trajektoori lõpp-punkti, oled sunnitud katkestama N Synci mängimise ning pleieri koos kõrvaklappidega taskusse või kotti panema. Me kõik teame, et pärast on kõik sõlmes või muudmoodi perses. Suurte muusikasõpradena otsustasime välja selgitada, et miks see kõik juhtub ja kuidas vältida selliseid melodramaatilisi momente. Get it? Melodramaatilisi… Melo.. Mida iganes.

Me pole veel Telegramile seda uut vandenõuteooriat esitanud, kuid usaldusväärsete allikate põhjal võime väita, et kõrvaklappide tootmisfirmade taga on Illuminati, kes spetsiifiliselt toodavad kergesti sõlmekiskuvaid juhtmeid, mis tekitaks kodanikes segadust ja meelehärma. Kõik selleks, et pöörata tähelepanu mujale. Õnneks mõtlesin ma selle kõik praegu välja (nagu enamus vandenõuteooriaid) ja tegelik sõlmetekkimise põhjus peitub puhtalt teaduses. Antud juhul on see seotud matemaatikaga.

faking-korvaklapid
/// Actual earphones were not harmed during this demonstration

Topoloogia on lühidalt defineeritult matemaatika haru, mis uurib kujundite omadusi. Muuhulgas, matemaatilisi sõlmi. Ma toon kiirelt välja, et kuigi antud haru on inspireeritud meie igapäevastest sõlmedest, erineb ta sellega, et mõlemad otsad on kokku liidetud – ehk sõlme on võimatu korrastada. Sellest pole midagi hullu, sest üldised põhimõtted töötavad mõlema probleemi puhul.

Juba seda arvesse võttes, muutub kõik järsku jõle loogiliseks: Sul on ainult üks positiivne olek – korrapäraselt taskus seisnud klapid, ning määramata arv korrapäratuid olekuid. Viimases olekus on meil suur variatsioon sõlmetüüpe ja sõltuvalt juhtme pikkusest, koguarv. Siia hulka lisaksin ma veel mõjutajateks aeg ning kineetiline energia. Oluline on aru saada, et kuskil laual vedeledes on su kuularid staatilised. Nad ise ei ärka öösiti üles. Pistes taskusse või kotti, avaldad sa oma liikumisega energiat, mis omakorda paneb su väärtuslikud klapid liikuma. Eriti tüütuks teeb asjaolu, et sul on põhimõtteliselt kaks pendlit väga paindliku juhtme otsas.

faking-korvaklapid
/// Lipsusõlme genereerija

Pannes kõik perspektiivi, siis veebruaris 2014 tehti kindlaks, et lipsusõlmi on võimalik teha 177 147 erinevat viisi. Päriselt. Kasutades neid numbreid, saame me võimalusi välja kalkuleerida: Võttes taskust/kotist välja oma pleieri koos kõrvaklappidega, on sul 0,000005% võimalus, et kõik on korras. Ümardatult. Kui see number tundub äärmuslik, siis ka kõige tagasihoidlikumate kalkulatsioonide kohaselt algavad su protsentuaalsed võimalused numbriga 0. Tundub tuttav olukord?

Et vältida kaost, oleks kõige mõistlikum ennem taskusse pistmist fikseerida juhtmed kontrollitud kindla sõlmega. Fight fire with fire. See tundub suhteliselt iseenesest mõistetav soovitus (like, duh), kuid liialt tihti näeb, kuidas inimesed pohuilt oma klapid kotti viskavad. Ju vist laiskusest? Kes see ikka viitsib mingit sõlme neile ennem peale teha? Mitte, et see ei võta kordades vähem aega, kui pärast närviliselt lahti harutada neid.