Õlle shotgun

shotgun

Õlle shotgun

01.10.14.
Tekst: Kataloog

Shotgun? Nagu see, kui saad juhi kõrvalistmel istuda? Peaaegu. Alguses oli ka kindel eesmärk ära eestistada väljend, kuid kiirelt jõudis kohale, et see oleks sama debiilne, kui Elu24 “terminoloogia”.

Mis on shotgun? Lühidalt kirjeldades: Teed õllepurgi sisse augu, mille kaudu pead terve õlle korraga ära kaanima. Suuremat sorti ajalugu otsides pidi pettuma. Fantaasia, et sellisel õllejoomisel on kerge folklooriga teekond tänapäeva, ei saa faktilisi kinnitusi. Kuna tegu on lihtsamas mõistes joomismänguga, siis võime julgelt väita, et shotgunnimine on pärit 60. lõpu – 70. alguse Ühendriikide kolledžiskenest. Umbes sellel ajal muutus ülikoolide ühikaelu piisavalt vabameelseks, mis võimaldas selliseid vabaaja veetmise viise. Levi popkultuuri toimus filmidega “The sure thing” (1985) ning “Dazed and confused” (1993).


/// John Cusack näitab tibule, kuidas õltsi juuakse.

Tänapäeval näeb shotgunnimist Youtube’i naljaklippides või mõnes skeidivideos. Kindlalt kohtab ka sellist tegevust mõnel rokk-festivalil. Kuna kogu akt on suhteliselt räpane ning kaugeltki mitte viisakas joomine, siis harrastab shotgunnimist väike nišigrupp. Kui sulle meeldib kanda ilusat triiksärki, millel puhkab pehme sviiter õlgadel, siis õlle shotgunnimine pole sulle. Sulle sobib see-eest üks ilus värviline kokteilike koos väikese vihmavarjuga.

Tahaksid proovida, kuid ei tea täpselt, kuidas? Valmistasime spetsiaalselt sinu jaoks õpetusvideo, mille puhul ei tohiks mitte ühtegi küsimust tekkida.