Slippery Slope

Slippery Slope
Küsivad: Markus Marks & Hendrik Hundt
Fotod: Renee Altrov

Slippery Slope on kolmeliikmeline alternatiivroki bänd Tallinnast. 2009 aasta suvekuudest tegutseva bändi koosseisu kuuluvad Henri Kuusk (trummid), Madis Lett (bass) ja Egert Milder (kitarr/vokaal). 23. novembril mängis Slippery Slope end Noortebänd 2012 võitjateks. Otsustasime poistega juttu ajada ja nende tegemistest natuke rohkem teada saada.

Pisut üle nädala on möödas Noortebändi võidust. Madis ütles Noortebändi finaali ööl, et kõigepealt pidutseme, pühapäeval puhkame seda kõike välja ja esmaspäeval hakkame vaatama, mis edasi saab. Mis siis toimunud on?

Ei ei, nüüd me alles hakkame puhkama. Senimaani oleme ainult pidutsenud! Aga päriselt, oleme juba pidanud edasiste plaanidega tegelema. Päris mitu kokkusaamist on olnud ja oleme ka ajakava planeerinud, sest tulemas on mitmeid esinemisi.

Kas võidust on surin veel sees või on emotsioonid juba möödunud?

Praegu ei saa aru. Suhteliselt rahulik tunne on, võibolla pole see veel kohale jõudnud. Aga mingi hetk teadvustame seda endale – kevade poole saame aru, et mida tegelikult saavutasime, tuleb selline selginemine. Oleme märganud, et teiste jaoks tundub kogu see Noortebändi võit suurem emotsioon olevat. Oleme saanud progressi sisse ja peame nüüd kiiremini edasi minema.

Kuhu mõtted liiguvad?

Tuleb hakata tõsisemalt tegelema. Tuleb panna täiega, muidu laseme selle võimaluse raisku. Ja praegu on võimalus liikuda järgmisele tasemele.

Mis oli teie trump Noortebändil?

Trump oli see, et oleme parimad sõbrad. Sellega saavutame tugeva siseenergia ja sealt tuleb see lavaline jõud. Kõik lood, mis me seal esitasime olid väga energilised. See sünergia oli ideaalne. Noortebänd otsibki vast bändi, kes oleks selline… valmis. Sa lähed live`i vaatama ja see on nii aktiivne ning läbi mõeldud, et annab sulle hea energialaksu. Me olemegi selline bänd, keda lähed kuulama ja vaatama. Lavabänd oleme.

Aga raadiobänd?

Kindlasti tahaks olla ja tulevikus oleme rohkem. Aga enam-vähem aasta pärast näeb, kui suurelt ja kuhu välja jõuame. Meie eelis on ka see, et oleme tegutsenud mitu aastat. Lugude varamu ja kogemus on olemas. Me ei hakka nullist pihta ja meil on juba praegu päris palju pakkuda.

Teid ei saa pidada ühepäevaliblikateks?

Harrastame üheöösuhteid. Mõtlesid seda praegu jah…
…Tegelikult teeme juba ammu koos muusikat. Pärast seda, kui 2010/2011 aastal kõik samal ajal ajateenistuse läbisime, hakkasime uuesti bändi tegema ja oleme seniajani järjepidevalt aktiivsed olnud. Pool aastat peale kaitseväest reservi arvamist tuli esimene kontsert, selleks ajaks oli kava olemas. Viimased poolteist aastat oleme olnud pidevas liikumises ja teinud asja edasi. Noortebänd oli tugev tõuge edasiliikumiseks, aga kui seda võitu poleks tulnud,

oleksime endiselt võimsalt bändi edasi teinud. Lihtsalt, praegu andis see võit meie tempole kõvasti juurde. Kiirendab kogu progressi. See andis tunnustuse ja ka inimesed võtavad palju tõsisemalt. Ja sa jõuad oma muusikaga palju paremini kohale.
Henri tahab täiendada: Oota, mis muli tuli meelde, et sa ütlesid jah mmm… tra
Me pääsesime sõelast läbi. Tegutsevaid bände on ülipalju ja raske on kõiki tähele panna ja kõigini jõuda… Aga kui keegi ennast teiste hulgast välja rabeleb, siis hakatakse neid rohkem jälgima ja pannakse tegemisi tähele. Tänu Noortebändi võidule jõuab meie muusika rohkemate inimesteni ja kiiremini. See on hea.

Ja ambitsioonid kasvavad?

Me oleme parimad sõbrad ja see mida teeme on ikkagi hea pingevaba kooslus. Me ei hakka lugusid vormima teistele. Pigem lähtume sisetundest, sellest, mis meile kolmele meeldib. Teeme seda muusikat siiski ju enda jaoks kuid võtame väljastpoolt arvamusi kuulda ja kaalume neid põhjalikult.

Kuidas bändile see nimi tekkis ja kes selle peale tuli?

Egerti vend valis. Algul oli päris raske alustada, aga siis see kuidagi lihtsalt tekkis. Nimi on veel natuke kujunemisjärgus. Aga see kõlab hästi.

USAs on samanimeline bänd olemas…

Ahjaa, nad teevad covereid. Meie covereid! Me panime endale Slippery Slope nimeks ja nemad mõtlesid, et panevad „The“ ette. Nädalavahetusel lükkasid „Can´t Reach“i video live`i üles. Aga jah, tegelikult, meil oli see nimi varem olemas. See, et samanimeline bänd tegutseb, innustab meid ka rohkem pingutama. Tuleb võidu joosta selle USA nimekaimuga. Aga nad on siiski cover bänd, käivad pulmades mängimas.

Ise ei läheks pulma mängima?

Henri pulma läheks

Ja kas on tulemas?

Kui ta eilsele naisterahvale tagasi helistab..
Henri: Ma praegu ei hakka tervitama… olen tagasihoidlik.
Madis: Kes iganes sa olid, tüdruk, palun võta temaga ühendust!

Enda lemmiklugu, mida kõige rohkem live’s mängiks?

Madis: Kõige rohkem naudin „What’s Your Story“ mängimist. See on lihtsalt nii sirge, mängin ükskõik millal puhtalt ära. Ja see on täielikult puhas küte. Sellega saab endast absoluutselt kõik välja.
Henri: Ma sekundeerin. See on hästi emotsioonirikas lugu. Annad endast kõik.
Egert: Ma tripleerin siis… See on küllaltki kaua küpsenud lugu ja kõige emotsionaalsem.
Henri: Aga paari uue loo hulgast, mis valmimas on, tuleb minu lemmik lugu. Varsti kuulete neid.

Mis on teie müügiartikkel, mis naistele Slippery Slope juures meeldib?

Egert: Ma arvan, et Henri tukk, Madise habe ja minu suur nina! Või minu kiired näpud, ha-ha.

See, et sa [Egert] võitsid parima kitarristi tiitli, tuli sinu jaoks ootamatult?

Egert: Ja, väga. Ma tehniliselt ei olnud kindlalt parim, seal oli palju paremaid tüüpe. Aga minu puhul tuli esile vist just see emotsionaalsus, ning see, et ma mängin mõnda nooti agressivsemalt kui teised.

Aga tõmbaks asja kokku. Tahate ehk midagi lõppu öelda.

Tore on kõike siiamaani teha olnud. Siitmaalt edasi läheb ainult põnevamaks. Ja aitäh, et selline „pai“ tehti noortebändi raames, kuid nüüd läheb asi järjest vingemaks. Vundament on olemas, peab hakkama korruseid peale ehitama. Aitäh!
intervjuu on salvestatud 2. detsembril Mustas Puudlis

Slippery Slope’i saab laval näha sel laupäeval (8.12) F-hoones.

Bändi info ja tegemised:
http://www.facebook.com/slipperyslopemusic
http://www.youtube.com/user/slipperyslopetv

Stiilinäide: