Kung Fury

kung-fury

Kung Fury

11.06.15.
Tekst: Kataloog
Pildid/Video: Internet

Detsember 2013. Kasutaja LaserUnicorns laeb üles videoklipi “KUNG FURY Official Trailer [HD]”. Esimesed 15 sekundit jätavad suvalise B- või C-kategooria produktsiooni meki. Kuidagi loll näeb välja. Ei ole võimalik, et keegi on oma aega ja raha raisanud selle tegemise peale. Veel šokeerivam on asjaolu, et inimesed on vabatahtlikult enda raha annetanud selle produktsiooni toetuseks. Treileri lõppedes jõuab sulle kohale, et see on tõesti tobe. Aga tobe heal viisil. Viisil, mis paneb kaasa elama. Filmi süžee asetab tegevuspaigaks 1985. aasta Miamit, kus politseinik nimega Kung Fury võitleb kuritegevuse vastu. Et tappa maailma kõige suurem kurjategija, Adolf Hitler, peab Kung Fury ajas tagasi rändama. Natsi-Saksamaale. Põhimõtteliselt see kirjeldus ongi kogu film.

“Kung Fury” on Rootsi režissööri Davind Sandbergi lühifilm, mille peamine rõhk on nii palju 1980. klišeesi kokku panna, kui 30 minuti sisse mahub. Sandberg on alati tahtnud teha lühifilmi, mis koosneks kolmest elemendist: dinosaurused, mendid ja robotid. Ligikaudu 3 aastat tagasi kuulas ta Rootsi elektroprodutsent Mitch Murderi (aka Johan Bengtsson) 80-ndatest inspireeritud muusikat ja pilt muutus selgeks: “Minu filmikontseptsioon toimub just sellel dekaadil!” See on kümnend, kus tärkasid sellised filmižanrid, nagu action ja buddy-cop ning korporeerides temaatikaid, nagu klassikaline hea-versus-halb ning magedad one-linerid. See oli lõbus aeg. Neoon-pastelsed värvid, süntpopp, mulletid ja idamaade võitluskunstid. Tegu on väga unikaalse dekaadiga, mille romantiseerimine kestab tänapäevalgi.

Sandberg investeeris 5000$ isikliku raha, et treiler filmida ja koos selle avaldamisega alustada oma Kickstarteri kampaaniat. Minimaalne eesmärk oli 200 000 ja loodetav 1 000 000 $. Viimane garanteeris täispika mängufilmi. Kokkuvõttes saadi tulemusena 630 000 $, mis lubas produtseerida 30 minutilist lühifilmi. Umbes 90% Kung Furyst on filmitud greenscreeni taustal ja kasutades visuaalseid efekte. Režissööri eelnev kogemus VFX-ga lubas tal enda garaazis tekitada neid fiktiivseid asukohti.

Yes, that sequence was so much fun putting together and a great collaboration with the stunt coordinator, the camera crew, and the post production team, it was really challenging. We’re going to post a VFX breakdown of that sequence. But basically it’s 63 takes combined into one. First we shot Kung Fury in 5 passes, just punching and kicking in the air, then we did reaction shots from the Nazi soldiers, 62 takes of a nazis running into the scene and falling in different ways. Then it was just a huge puzzle that had to be stitched together in post. It took us 5 months to complete.

Kung Fury mitte ainult ei näe väga hea välja, kuid ta kõlab ka imepäraselt. Ametliku soundtracki heliloojateks on artistid Mitch Murder ja Lost Years , sekka mõni külaliseesineja, nagu Highway Superstar või David Hasselhoff. Muusika töötab filmi taustal väga mõnusalt ning iseseisva albumina kuulates kogemusele alla ei jää. Suure huvi korral on võimalik ka limiteeritud väljalaskega LP-d .

Lühifilm esilinastus muuhulgas 22. mail Cannes’is ning 28. mail laeti Kung Fury ametlikult Youtube’i üles. Sellest sai ülemaailmne hitt ning Hollywoodi produtsendid on Rootsi režissöörile lähenenud juba erinevate pakkumistega. Sandbergi sõnul on täispikk mängufilm tulemas ja süžee esimene mustand on juba valmis. Seniks soovitan leida poolt tundi oma ajast, et 30 aasta tagused filmiklišeed sisse ammutada.